Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

logo

Grupa LOTOS po raz jedenasty wzięła udział w inicjatywie Prezydenta Miasta Gdańsk „Wakacyjny Staż”. W te wakacje nawiążemy współpracę z 16 studentami i absolwentami głównie uczelni trójmiejskich, ale nie tylko.

Kariera

Grupa LOTOS po raz jedenasty wzięła udział w inicjatywie Prezydenta Miasta Gdańsk „Wakacyjny Staż”. W te wakacje nawiążemy współpracę z 16 studentami i absolwentami głównie uczelni trójmiejskich, ale nie tylko.

W Biurze Audytu Wewnętrznego staż odbędą studenci Akademii Górniczo-Hutniczej angażując się w zadania audytowe z obszaru górnictwa ropy. Tradycyjnie już przyjmiemy do Pionu Techniki, do takich komórek, jak: Dział Planowania i Nadzoru Remontów Automatyki, a także Remontów Elektrycznych i Mechanicznych kilku studentów Wydziału Elektrotechniki i Automatyki oraz Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Szeregi Biura Zarządzania Informatyką zasili student, który zdecydował się poświęcić całe 3-miesięczne wakacje na zdobycie cennego doświadczenia w naszej firmie. Z kolei przedstawiciel Szkoły Głównej Handlowej będzie miał okazję poznać pracę Biura Budżetowania i Analiz Ekonomicznych. Współpracujący z nami od lat Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej reprezentowany jest silnie również w tym projekcie stażowym. Jego studenci zainteresowani byli głównie Pionem Produkcji oraz obszarem BHP, w którym to będą mieli możliwość zapoznania się między innymi z funkcjonującymi w Grupie LOTOS systemem BHP oraz systemami zarządzania chemikaliami. Pion Dyrektora ds. Logistyki zdecydował się natomiast przyjąć studenta Politechniki Gdańskiej studiującego na kierunku Transport. Zajmie się on przygotowaniem analiz dotyczących rynkowych trendów w zakresie logistyki pierwotnej - magazynowania paliw, transportu i harmonogramowania dostaw.

Pod koniec czerwca, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się uroczysta Gala Finałowa, podczas której reprezentanci firm sponsorujących staże mieli możliwość spotkania się częścią wybranych stażystów i wręczenia im nominacji do odbycia stażu. Krótka prezentacja podsumowująca tegoroczną edycję projektu pokazała jak dużym cieszy się on zainteresowaniem – zarówno ze strony studentów oraz absolwentów, jak i trójmiejskich organizacji. Ponad 10 osób starało się o 1 miejsce stażowe, a Grupa LOTOS znalazła się w pierwszej trójce firm fundujących największą ich liczbę. Być może i w tym roku w gronie wybranych przez nas osób znajdzie się ktoś szczególny, kogo spotkamy za jakiś czas na korytarzu już jako pracownika Grupy LOTOS.