Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

LOTOS

Header

LOTOS jako pracodawca

 

Jesteśmy firmą rzetelną i wiarygodną, solidnym i cenionym pracodawcą. W 2015 roku po raz kolejny otrzymaliśmy  certyfikat „HR najwyższej jakości”, a w badaniu Antal International „Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów 2015” zajęliśmy 2 miejsce w branży „Energetyka, Paliwa, Wydobycie, Chemia”. To kolejne już wyróżnienia w zakresie najlepszych praktyk zarządzania zasobami ludzkimi.
Nasza polityka personalna opiera się na stosowaniu dobrych praktyk oraz wdrażaniu najlepszych standardów i narzędzi w zakresie HR. Naszą siłą są pracownicy. Troska o ich rozwój zawodowy, doskonalenie wiedzy i umiejętności w Grupie Kapitałowej LOTOS idzie w parze z dbałością o dobrą atmosferę i przyjazne relacje między ludźmi w miejscu pracy. Cenimy otwartą komunikację, umiejętność współpracy oraz partnerskie relacje między kadrą kierowniczą i pracownikami, budujemy angażujące miejsce pracy.
Procesy rekrutacji i zatrudniania prowadziny w sposób odpowiedzialny i obiektywny, z szacunkiem dla kandydatów. Dbamy o dobrą atmosferę w trakcie spotkań rekrutacyjnych oraz informację zwrotną po zakończeniu rekrutacji. Gwarantujemy poufność i bezpieczeństwo danych osób ubiegajacych sie o pracę. Stwarzamy szanse awansu poziomego i pionowego, poprzez możliwość udziału w wewnętrznych procesach rekrutacyjnych. Nasze działania w tym obszarze zostały docenione, otrzymaliśmy certyfikat „Strefa Przyjaznej Rekrutacji”.
Wspieramy nowych pracowników w adaptacji do środowiska pracy włączając ich do Programu „Wsparcie na Starcie”.
Budujemy wartość naszych pracowników dbając o podnoszenie ich kwalifikacji zapewniając im możliwość udziału w szkoleniach oraz programach rozwojowych. Od 10 lat w Grupie Kapitałowej LOTOS działa Akademia LOTOS, ceniony w świecie nauki i biznesu systemem kompleksowego rozwoju pracowników.

Zbudowaliśmy kulturę dzielenia się wiedzą, tak aby rozwój naszych pracowników wpływał na rozwój całej firmy. Współpracujemy ze szkołami średnimi i uczelniami wyższymi, organizujemy praktyki i staże oraz spotkania ze specjalistami różnych branż.
Stworzyliśmy system wynagrodzeń zapewniający płacę adekwatną do zajmowanego stanowiska i zakresu zadań, premię roczną uzależnioną od wyniku finansowego całej grupy kapitałowej, kwartalną nagrodę motywacyjną zależną od indywidualnych efektów pracy oraz możliwość otrzymania dodatkowej nagrody specjalnej. Zapewniamy atrakcyjny pakiet świadczeń socjalnych, w tym ubezpieczenie grupowe z funduszem inwestycyjnym, opieka medyczna, dofinansowanie wypoczynku pracowników i ich dzieci.


Tworzymy angażujące środowisko pracy promując wartości takie jak PROFESJONALIZM, WSPÓŁPRACA, TRANSPARENTNOŚĆ I SZACUNEK.