Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

logo

We wtorek 22.11.16 roku Grupę LOTOS odwiedzili uczniowie CKZiU nr 2 w Gdańsku. Z uwagi na ich obszar zainteresowań zawodem technika analityka Biuro Zarządzania Zasobami Ludzkimi zorganizowało spotkania z ekspertami w tej dziedzinie.

Kariera

We wtorek 22.11.16 roku Grupę LOTOS odwiedzili uczniowie CKZiU nr 2 w Gdańsku. Z uwagi na ich obszar zainteresowań zawodem technika analityka Biuro Zarządzania Zasobami Ludzkimi zorganizowało spotkania z ekspertami w tej dziedzinie. W praktyczne tajniki tego zawodu wprowadził naszych gości Andrzej Baumgart, kierownik zespołu ds. szkoleń operacyjnych. Pan Andrzej jest pracownikiem rafinerii od ponad 40 lat – w trakcie przejazdu po zakładzie opowiedział o tym jak rafineria zmieniała się wraz z rozwojem technologicznym. Kolejną ciekawostką  był wykład Dagmary Aptowicz, starszego inżyniera w Biurze Innowacji i Rozwoju na temat przerobu ropy naftowej wraz z zaprezentowaniem próbek produktów jakie wytwarzane są w naszej firmie. W dalszej części spotkania uczniowie CKZiU nr 2 poznali zasady bezpieczeństwa pracy na instalacjach, które zaprezentował Maciej Rożek, specjalista ds. BHP.  Na koniec wizyty w rafinerii nasi goście poznali specyfikę pracy strażaków w LOTOSIE dzięki Henrykowi Ambrochowi, dowódcy kompanii w LOTOS Straż.

Spotkanie LOTOSIE było drugim jakie w ostatnim czasie pracownicy Biura Zarządzania Zasobami Ludzkimi przygotowali dla tej grupy uczniów CKZiU nr 2. Pierwsze spotkanie odbyło się 07.11.16r.i był to odbył się warsztat z personal brandingu. „Chcemy zmotywować i zaangażować młodych ludzi do kontynuowania nauki na tak wymagającym kierunku jak technik analityk. Pokazując im możliwości jakie daje zawód technika analityka mamy nadzieję, że za kilka lat wybiorą LOTOS jako miejsce pracy” – Agata Osmólska, młodszy specjalista w Biurze Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

Biuro Komunikacji, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel.58 308 87 31, 58 308 83 88, 58 308 83 55, e-mail: media@grupalotos.pl

Cykl spotkań dla uczniów CKZiU nr 2 w ramach warsztatu „Zainwestuj w swoją przyszłość i rozwiń skrzydła kariery”