Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

logo

W piątek (8 kwietnia) w Grupie LOTOS gościli studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Członkowie Koła Innowacji w ramach projektu Case Club, we współpracy z Biurem Zarządzania Zasobami Ludzkimi pracowali nad programem rozwojowym skierowanym do pracowników Grupy LOTOS.

Kariera

W piątek (8 kwietnia) w Grupie LOTOS gościli studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Członkowie Koła Innowacji w ramach projektu Case Club, we współpracy z Biurem Zarządzania Zasobami Ludzkimi pracowali nad programem rozwojowym skierowanym do pracowników Grupy LOTOS.

case club 2

Studenci z Krakowa w dwóch zespołach pracowali nad casem przygotowanym przez Biuro Zarządzania Zasobami Ludzkimi. W Gdańsku zaprezentowali wyniki swojej pracy, które stanowiły pretekst do dyskusji na temat spojrzenia młodych ludzi na możliwość rozwoju w firmie i ich oczekiwań względem przyszłego pracodawcy. Przedstawiono dwie propozycje rozwiązań dotyczących programu rozwojowego dla pracowników.

Dla nas to bardzo cenny punkt widzenia. Chcieliśmy przełamać schematy, popracować z młodymi ludźmi bez doświadczeń korporacyjnych i poznać ich spojrzenie na budowanie programów rozwojowych dla pracowników. Liczyliśmy na nowatorskie podejście i kreatywność młodzieży– mówi Mirosława Chojnacka, kierownik Zespołu ds. Szkoleń i Rozwoju. – Okazało się, że studenci przygotowali bardzo ciekawy materiał uwzgledniający potrzeby nowego pokolenia.

Cieszymy się, że młodzi ludzie są aktywni, zrzeszają się, mają potrzebę działania na rzeczywistych przypadkach i już w trakcie nauki dostrzegają konieczność współpracy z biznesem – podsumowała spotkanie Joanna Tyszka, dyrektor Biura Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

Oprócz dyskusji nad przygotowanym projektami uczestnicy Case Club wysłuchali prezentacji o naszej firmie „Poznaj Świat Marki LOTOS” przygotowanej przez Zespół ds. Procesów HR. Mieli także możliwość przyjrzenia się z bliska instalacjom produkcyjnym podczas przejazdu po terenie rafinerii. Przewodnikiem po części produkcyjnej rafinerii był Adam Pilecki, starszy specjalista z Biura Ochrony Środowiska.

Piątkowe spotkanie ze studentami Uniwersytetu Ekonomicznego odbyło się w ramach dłuższej współpracy LOTOSU ze środowiskiem akademickim. Studenci z Krakowa, doceniając otwartość Grupy LOTOS na współpracę ze środowiskiem uczelnianym, sami wyszli z inicjatywą wspólnego projektu. 

LOTOS od wielu lat z powodzeniem realizuje programy stażowe dla studentów i absolwentów, podczas których kandydaci otrzymują możliwość zdobycia ciekawego doświadczenia i pogłębienia swojej wiedzy praktycznej. Praca na rzeczywistych projektach (case’ach) to metoda rozwoju umożliwiająca zetknięcie się młodych ludzi z biznesem. Dodatkową wartością jest profesjonalna weryfikacja przygotowanego projektu i możliwość otrzymania informacji zwrotnej. Studenci mają tym samym okazję praktycznego wykorzystania umiejętności i wiedzy zdobytej podczas studiów.

Biuro Komunikacji, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel.58 308 87 31, 58 308 83 88, 58 308 83 55, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij