Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

logo

W poniedziałek (7 marca) LOTOS gościł w rafinerii gdańskich gimnazjalistów. To jedna z wielu wizyt zorganizowanych przez gdańskie władze samorządowe w ramach Tygodnia Zawodowca. Oprócz tego, na drugi tydzień marca zaplanowano również spotkania z potencjalnymi pracodawcami, targi szkół zawodowych, a także specjalne konferencje dla gimnazjalistów.

Kariera

W poniedziałek (7 marca) LOTOS gościł w rafinerii gdańskich gimnazjalistów. To jedna z wielu wizyt zorganizowanych przez gdańskie władze samorządowe w ramach Tygodnia Zawodowca. Oprócz tego, na drugi tydzień marca zaplanowano również spotkania z potencjalnymi pracodawcami, targi szkół zawodowych, a także specjalne konferencje dla gimnazjalistów.

LOTOS to ceniony pracodawca, który od lat aktywnie wspiera szkolnictwo zawodowe – mówiła podczas spotkania z gimnazjalistami Alicja Bejmert, specjalista w Biurze Zarządzania Zasobami Ludzkimi (NK). Uczniowie dowiedzieli się również o oferowanych przez LOTOS miejscach stażowych oraz możliwości odbycia interesujących praktyk. Informacja o stypendiach dla najzdolniejszych uczniów może dodatkowo zachęcić grupę do edukacji w kierunku technicznym. – Takie spotkania to bardzo dobry pomysł – podkreślał Mateusz, uczeń Gimnazjum nr 49. – Zapoznają młodzież z funkcjonowaniem bardzo dużej firmy w naszym mieście i pozwalają zastanowić się nad wyborem przyszłej szkoły. Wcześniej myślałem już o pójściu w kierunku technicznym, a dzisiejsza wizyta w LOTOSIE tylko utwierdziła mnie w tym wyborze.

W drugiej części spotkania gimnazjaliści dowiedzieli się więcej na temat działalności LOTOSU. Dzięki prezentacji Dagmary Aptowicz, starszego inżyniera z Biura Innowacji, poznali proces powstawania ropy naftowej, jak wygląda jej wydobycie na morzu i lądzie oraz co dzieje się z nią, gdy już dotrze do rafinerii. Po sali krążyły buteleczki oraz fiolki z olejami i ropą, a nawet paliwem lotniczym. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali produkty porównując ich kolor, gęstość oraz ciężar. Młodzież z zainteresowaniem słuchała wykładu i chętnie odpowiadała na pytania zadawane przez prowadzącą, wykazując się tym samym swoją wiedzą chemiczną. – Prezentacja była bardzo ciekawa – komentowała Jola, uczennica Gimnazjum nr 8 w Gdańsku. – Szczególnie zainteresowały mnie fiolki z próbkami paliw, możliwość sprawdzenia ich składu oraz konsystencji. Bardzo lubię chemię i chciałabym kiedyś móc to wszystko samemu zbadać.

Na koniec przyszedł czas na zobaczenie omawianych instalacji z bliska. Gimnazjaliści razem z Adamem Pileckim, starszym specjalistą z Biura Ochrony Środowiska, wybrali się na przejazd po zakładzie. – Najbardziej podobała się wycieczka i możliwość zobaczenia wszystkich instalacji na żywo, bo w książce, na obrazku, to zupełnie coś innego niż w rzeczywistości – mówił Kuba, uczeń Gimnazjum nr 49. – Na żywo wygląda to bardzo imponująco.

– Według mnie wycieczka po rafinerii była równie ciekawa, jak prezentacja – podsumowała całą wizytę Wiktoria z Gimnazjum nr 8. – Znam LOTOS nie tylko z produkcji paliwa, ale też z tego, że wspiera środowisko i sport. Dzisiaj wiem, że także edukację, dlatego cieszę się, że mogłam tutaj dzisiaj być i dowiedzieć się w jakim miejscu mogę pracować w przyszłości.

W piątek (11 marca) LOTOS wziął także udział w targach, gdzie oprócz promocji samej firmy, przedstawiciele Biura NK informowali o współpracy z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdańsku. – Celem udziału w targach było wypromowanie LOSOSU jako pracodawcy oraz zachęcenie uczniów do kształcenia się w zawodach pożądanych w naszej firmie – dodaje Alicja Bejmert.

Biuro Komunikacji, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel.58 308 87 31, 58 308 83 88, 58 308 83 55, e-mail: media@grupalotos.pl