Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

logo

Karol Traczyk pochodzi z Elbląga, ale na co dzień mieszka i uczy się w Gdańsku. Od dziecka interesowała go energetyka i to właśnie ten kierunek studiuje od 2 lat na Politechnice Gdańskiej. W październiku 2015 roku objął funkcję Ambasadora LOTOSU. Zapytaliśmy go w styczniu o to, jak radzi sobie na tym stanowisku i co zaplanował na ten rok.

Kariera

Karol Traczyk pochodzi z Elbląga, ale na co dzień mieszka i uczy się w Gdańsku. Od dziecka interesowała go energetyka i to właśnie ten kierunek studiuje od 2 lat na Politechnice Gdańskiej. W październiku 2015 roku objął funkcję Ambasadora LOTOSU. Zapytaliśmy go w styczniu o to, jak radzi sobie na tym stanowisku i co zaplanował na ten rok.

Jesteś Ambasadorem LOTOSU już cały kwartał. Jak byś opisał tę funkcję na podstawie dotychczasowych doświadczeń?

Ambasador reprezentuje firmę w środowisku akademickim, jest w pewien sposób jej „wizytówką”. Dzięki niemu pracodawca może w łatwiejszy sposób dotrzeć do studentów, a oni do niego. To dlatego w ciągu ostatnich 3 miesięcy skupiłem się na tym, żeby studenci byli na bieżąco z działalnością LOTOSU. Podstawowym kanałem komunikacji z moimi rówieśnikami jest Facebook, gdzie publikuję różne ciekawostki oraz fakty dotyczące rafinerii. Cały czas staram się też wykorzystać doświadczenie zdobyte w Stowarzyszeniu Studentów BEST, w którym aktywnie działam już od pierwszego roku studiów.

Jakie są twoje najważniejsze plany na ten rok?

Aby moi rówieśnicy mogli jeszcze lepiej poznać LOTOS, chciałbym zorganizować dla nich przynajmniej dwa spotkania na Politechnice Gdańskiej. Postaram się też zaangażować firmę w różnego rodzaju projekty akademickie. Na wiosnę zaplanowałem wycieczkę rowerową dla pracowników i studentów (słyszałem, że LOTOS naprawdę dobrze sobie radzi z pokonywaniem kilometrów na rowerze). Może uda mi się również przeprowadzić serię małych wywiadów z poszczególnymi pracownikami. Wiem jedno: dam z siebie wszystko, by LOTOS był na Politechnice Gdańskiej godnie reprezentowany.

Cały wywiad znadziejsz w zakładce Ambasador LOTOSU. Zachęcamy również do śledzenia profilu Wystartuj z LOTOSEM na Facebook-u.