Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

logo

Wakacje to dla młodych ludzi dobry moment na zdobycie ciekawego doświadczenia i jednocześnie wzbogacenie swojego CV o wartościowy wpis. Staże i praktyki w spółkach Grupy Kapitałowej LOTOS, podobnie jak w ubiegłych latach, cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno studentów, jak i uczniów. W roku 2014 było ich aż 174, a w ostatnich 3 latach ponad 500.  

Kariera

Wakacje to dla młodych ludzi dobry moment na zdobycie ciekawego doświadczenia i jednocześnie wzbogacenie swojego CV o wartościowy wpis. Staże i praktyki w spółkach Grupy Kapitałowej LOTOS, podobnie jak w ubiegłych latach, cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno studentów, jak i uczniów. W roku 2014 było ich aż 174, a w ostatnich 3 latach ponad 500.  

W Grupie Kapitałowej LOTOS pracuje obecnie blisko 5000 osób. Firma oferuje bardzo różnorodne stanowiska pracy – od stricte technicznych (typu automatyk czy spawacz), poprzez wykwalifikowanych pracowników produkcji (aparatowy, operator urządzeń), stanowiska administracyjno-biurowe (księgowy/a, referent, sekretarka) i specjalistyczne w różnych obszarach (m.in. finanse, handel, zakupy, sprawozdawczość, marketing) do stanowisk inżynierskich z branż takich jak automatyka, elektryka, mechanika, technologia chemiczna, zarządzanie produkcją. Taka szeroka możliwość praktyk i staży na różnych stanowiskach jest kluczowym atutem oferty spółki.   

To właśnie różnorodność przyciąga do nas zarówno uczniów szkół zawodowych, jak i studentów bardzo wielu kierunków ­– mówi Iwona Stankiewicz-Dąbek, kierownik Zespołu ds. Procesów HR w Grupie LOTOS. – Mamy precyzyjnie opracowany program praktyk i staży. Na podstawie potrzeb zgłaszanych nam przez szefów poszczególnych komórek organizacyjnych rekrutujemy odpowiednich kandydatów o konkretnych kwalifikacjach. Dodatkowo bierzemy udział w zakrojonych na szerszą skalę inicjatywach stażowych. Przykładamy dużą wagę do tego, aby taki staż czy praktyka była przygotowana profesjonalnie oraz stanowiła wartość dodaną zarówno dla tych młodych ludzi, jak i dla naszej firmy. U nas czas praktyk jest w 100% wypełniony na budowanie przyszłych kompetencji zawodowych przez młodych ludzi

Praktyka czy staż w LOTOSIE jest tym bardziej atrakcyjna, bo od samego początku dana osoba poznaje praktyczne aspekty zawodu, którego uczy się w szkole lub na studiach. Uczestnicy mogą przekonać się, jakie wymagania będą stawiane osobom na danych stanowiskach z chwilą podjęcia przez nie pracy zawodowej. W pierwszym półroczu LOTOS gościł już 26 osób. Wśród nich znaleźli się m.in. 4 studenci specjalności technologia ropy i gazu na kierunku technologia chemiczna Politechniki Krakowskiej, którzy odbyli staż w ramach projektu „Kompetencje startem do kariery inżyniera”. Na bieżący rok zaplanowano jak do tej pory ponad 100 miejsc dla praktykantów i stażystów. W tym tygodniu rozpoczyna się etap rekrutacyjny programu „Wakacyjny Staż”, z którego 18 stażystów trafi do 3 spółek Grupy Kapitałowej LOTOS. Firma przyjmie też 5 osób z konkursu stażowego Ministerstwa Skarbu Państwa „Budujemy wartość polskiej gospodarki „Pracuj dla Nas”. Laureatów ogłoszono w ubiegłym tygodniu podczas uroczystej gali w Warszawie.

Stażyści z Politechniki Krakowskiej
Na zdjęciu stażyści z Politechniki Krakowskiej, od lewej:
Paulina Burzańska, Grzegorz Nieradka, Dominika Żłobecka, Katarzyna Cholewka.

LOTOS od lat wspiera rozwój naukowy i zawodowy studentów organizując około 150 praktyk rocznie, a także biorąc udział w wielu inicjatywach stażowych. W ostatnich trzech latach zorganizowano łącznie 512 praktyk i staży. Na praktyki najczęściej przyjmuje Grupa LOTOS, LOTOS Petrobaltic, LOTOS Serwis, LOTOS Lab, a także: LOTOS Oil, LOTOS Kolej i LOTOS Asfalt. Z uwagi na profil działalności firmy, LOTOS współpracuje m.in. z Politechniką Gdańską, Politechniką Krakowską, Akademią Górniczo-Hutniczą, Akademią Ekonomiczną w Krakowie, Uniwersytetem Gdańskim, a także Zespołem Szkół Przemysłu Spożywczego i Chemicznego w Gdańsku oraz Zespołem Szkół Ekologicznych w Gdyni. Ważne jest to, że na praktyki oraz staże aplikować mogą studenci i uczniowie z uczelni i szkół w całej Polsce. Kandydaci otrzymują możliwość zdobycia ciekawego doświadczenia i pogłębienia swojej wiedzy. Najlepsi i najbardziej zaangażowani mają szansę wzięcia udziału w rozmowach kwalifikacyjnych w przypadku pojawienia się wakatu w pionie, w którym odbyli praktykę.

Zestawienie praktyk i staży zrealizowanych w 2014 roku:

  • praktyki studenckie – 131
  • staże zrealizowane poza programami – 15
  • „Grasz o staż” – 3
  • „Wakacyjny staż” pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska – 23
  • „Akademia Energii” – 2

Razem: 174

Biuro Komunikacji, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel.58 308 87 31, 58 308 83 88, 58 308 83 55, e-mail: media@grupalotos.pl