Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

logo

W jaki sposób z nieprzetworzonej ropy powstają paliwa LOTOSU? Jakie instalacje biorą udział w procesie przetwarzania ropy naftowej? W piątek 13.02. odpowiedzi na te pytania udzielili studentom z Naukowego Koła Chemików Politechniki Gdańskiej pracownicy Grupy LOTOS, podczas spotkania zorganizowanego przez Biuro Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

Kariera

W jaki sposób z nieprzetworzonej ropy powstają paliwa LOTOSU? Jakie instalacje biorą udział w procesie przetwarzania ropy naftowej? W piątek 13.02. odpowiedzi na te pytania udzielili studentom z Naukowego Koła Chemików Politechniki Gdańskiej pracownicy Grupy LOTOS, podczas spotkania zorganizowanego przez Biuro Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

Spotkanie podzielono na dwie części. Pierwsza, teoretyczna, oparta była na prezentacji poruszającej genezę powstania ropy naftowej,  zasady i kierunki przerobu tego surowca.

Prelegent, Adam Pilecki z Biura Ochrony Środowiska, przybliżył także słuchaczom rodzaje instalacji funkcjonujących w zakładzie, których eksploatacja pozwala na pogłębienie stopnia konwersji, zwiększenie efektywności przerobu, podnoszenie jakości uzyskiwanych destylatów oraz ograniczanie wpływu zakładu na środowisko.  

chemicy2.jpg

W dalszej kolejności studenci mieli okazję zobaczyć rafinerię Grupy LOTOS. Stojąc niemal na wyciągnięcie ręki od instalacji, poznawali procesy technologiczne oraz różnego rodzaju ciekawostki z życia rafinerii. — mówi Adam Pilecki.Biuro Ochrony Środowiska